W obecnych czasach klimatyzacja jest standardem w większości aut sprzedawanych na polskim rynku. Niestety nie wszyscy kierowcy wiedzą, że do sprawnego działania konieczne jest serwisowanie i wykonywanie okresowych przeglądów układu.
Pierwszym krokiem do utrzymania układu klimatyzacji w dobrym stanie jest częste używanie klimatyzacji. Czynnik chłodzący znajdujący się w tym układzie zawiera środki smarujące i konserwujące, więc długa przerwa w użytkowaniu klimatyzacji zwłaszcza w trakcie okresu zimowego może sprawić, że mechanizmy odpowiadające za chłodzenie powietrza ulegną zepsuciu. Warto pamiętać, że klimatyzacja nie tylko ułatwia utrzymać przyjemny klimat w samochodzie, ale także przyspiesza odparowywanie szyb, co jest użyteczne także w chłodniejszych porach roku.
Nieużywanie klimatyzacji w okresie zimowym skutkuje tym, że smarne dodatki mogą się wytrącić z płynu i przestać spełniać swoją funkcję. W następstwie gumowe uszczelnienia w układzie zaczynają się szybciej starzeć, a to prowadzi do nieszczelności. Wynikiem zaniedbania jest uciekający czynnik chłodzący, a naprawa uszkodzeń wiąże się z wydaniem kilkuset złotych. Dlatego warto co jakiś czas włączyć klimatyzację, nawet jeśli zewnętrzna temperatura nie zachęca do schłodzenia wnętrza auta.
Klimatyzacja nieserwisowana jest przyczyną brzydkiego zapachu w pojeździe,  a w niektórych przypadkach może skutkować naprawami liczonymi w setkach lub nawet tysiącach złotych.

Dlaczego należy regularnie serwisować klimatyzację w swoim samochodzie:
•  Filtr z osuszaniem z biegiem czasu przestaje prawidłowo funkcjonować, co skutkuje zatykaniem układu, a w niektórych przypadkach nawet uszkodzeniem bardzo kosztownej sprężarki.
•  Z biegiem czasu następuje ubytek czynnika chłodzącego, co wpływa na obniżenie skuteczności działania klimatyzacji samochodowej.
•  Filtr pyłkowy w kanałach powietrznych ulega zatkaniu, co zmniejsza ilość powietrza wtłaczanego do wnętrza pojazdu, to z kolei przyczynia się do przeciążenia elektrycznego silnika dmuchawy.
•  Pyłki kwiatowe osadzają się na parowniku i stanowią przyczynę rozwoju drobnoustrojów oraz bakterii, którym dodatkowo towarzyszy nieprzyjemny zapach.

Przynajmniej raz w roku powinieneś wymienić filtr pyłkowy w swojej klimatyzacji a także zadbać o jej odgrzybienie! Tylko wówczas będzie Ci ona mogła służyć właściwie.


Masz problem ze swoją klimatyzacją? Poszukujesz dobrego serwisu? A może szukasz kogoś, kto zadba o jej prawidłowe funkcjonowanie oraz usunięcie grzybów i bakterii? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Oferujemy:
- napełnianie klimatyzacji,
- odgrzybianie ozonowe,
- naprawę klimatyzacji ( pełen zakres ).


Wykonujemy kompleksowe naprawy układów klimatyzacji m.in. :
- Naprawy i wymiany sprężarek układu klimatyzacji,
- Naprawa i dorabianie przewodów układu klimatyzacji,
- Mycie układu klimatyzacji po zatarciu kompresora

 

Staramy się aby naprawa klimatyzacji trwała maksymalnie jeden dzień

Ograniczamy koszty naprawy, co jest dużą korzyścią dla portfela Klienta.

Trafiając do nas masz gwarancję zadowolenia - wszystko w jednym miejscu.

Masz pytania odnośnie klimatyzacji - zadzwoń:

Zadzwoń
608 708 738